Web geliştiricileri için СloudLinux

CloudLinux, sunucu kaynaklarını her istemciye ve projeye uygun parçalara ayırmaya yardımcı olan bir işletim sistemidir. Ayrıca web sitelerinin birbirini etkilemesini engeller.
CloudLinux ayrıca CPU, RAM, web sitesi sayısı, posta veya yedeklemelerin esnek sınırlamalarıyla geliri artırmaya yardımcı olur. Barındırmanın istikrarını ve güvenliğini artırır.

Documentation

Hosting sağlayıcıları için СloudLinux

CloudLinux, paylaşılan hosting servisleri için optimize edilmiş bir işletim sistemidir. Sunucu kaynaklarını böler ve kullanıcıları sınırlar.
CloudLinux, herhangi bir kaynaktan ve barındırma sınırlamasından para kazanmaya yardımcı olur: CPU, RAM, web sitesi sayısı, posta veya yedekleme. Barındırma istikrarını ve güvenliğini artırır.

Documentation

CloudLinux’un diğer işletim sistemlerinden farkı nedir?

Tipik olarak, paylaşılan barındırma şu şekilde düzenlenir: birkaç web sitesi aynı sunucuda farklı kullanıcılar tarafından ve farklı klasörlerde barındırılır. Aynı web sunucusunda çalışırlar ve aynı veritabanı sunucusunu kullanırlar. Bir web sitesi çok fazla bilgi işlem kaynağı tüketirse, diğer web siteleri yavaşlar veya tüm sunucu kullanılamaz hale gelir.
CloudLinux’ta sanal barındırma daha kararlı ve güvenlidir. Bu işletim sistemi, kullanıcıyı daha da izole eder ve kullanabileceği kaynakları sınırlar. Bu nedenle, hiçbir web sitesi diğerlerini yavaşlatamaz ve virüsler veya botlar sunucuya yayılamaz.
CloudLinux ile barındırma sağlayıcıları, bazı müşterilerin yükle ilgili sorunları olması durumunda ekstra hükümler yapmak zorunda değildir, bu da sağlayıcıların bir sunucuda daha fazla web sitesini barındırabileceği anlamına gelir. Farklı tarifelerde farklı kısıtlamalar kullanarak, müşterilere daha pahalı hizmetler sunabilirsiniz.
Ispmanager’ın ücretsiz deneme sürümünü yükleyin

CloudLinux’un özellikleri ve faydaları

Sistem kaynaklarını sınırlama
Hosting yöneticisi, her kullanıcının kullanabileceği kaynak miktarını seçebilir. Örneğin, CPU, bellek, IOPS veya eşzamanlı bağlantıları sınırlayabilirsiniz. Bu, hizmetin istikrarını artırır: bireysel bir kullanıcının web sitesindeki yük, hosting içindeki komşu web sitelerini etkilemeyecektir.
Kullanıcıları sınırlamak
CageFS sanal dosya sistemi, her kullanıcıyı kapsülleyerek diğer kullanıcıların ve sunucunun verilerine erişmelerini kısıtlar. Bu, çoğu bilgisayar korsanı saldırısını ve veri hırsızlığını önler. Sistemin çalışması için istemci yükleme script dosyalarını değiştirmenize gerek yoktur.
PHP Seçici
СloudLinux, PHP’nin alternatif sürümlerini destekler. Projelerde kullanılan CMS’den bağımsız olarak her kullanıcı için farklı bir sürüm yükleyebilirsiniz.
Paylaşılan bir veritabanının kullanımını sınırlama
MySQL sunucu kaynakları ve web sunucusu kaynakları sınırlıdır. Web sitesi aniden çok sayıda ziyaretçi alırsa veya CMS’deki önbelleğe alma ayarları değiştirilirse, paylaşılan veritabanı aşırı yüklenir. Sonuç olarak, sunucudaki tüm web siteleri yanıt vermeyi durdurur. MySQL Governor, MySQL kullanımını kontrol eder ve her kullanıcı için paylaşılan veritabanı sunucusundaki yükü sınırlar.
Hızlandırma web siteleri
Web siteniz yavaş yükleniyorsa, kullanıcılar ve arama motorları bundan hoşlanmaz. CloudLinux, LSAPI web sunucusu modunu destekler. Bu mod, yüksek hızlı PHP işleme ve dolayısıyla dinamik web sitelerinin hızlı yüklenmesini sağlar. LSAPI, CageFS ve PHP Selector’ın yeteneklerini her zaman geliştirmektedir..
Ispmanager’ın ücretsiz deneme sürümünü yükleyin

CloudLinux’u ispmanager kontrol panelinde deneyin

CloudLinux, ispmanager 6 Lite, Pro, Host, Business için bir uzantı modülü olarak kurulabilir. Önemli not: CloudLinux’u etkinleştirmek için CloudLiniux OS Shared lisansını doğrudan CloudLInux’tan veya bir satıcıdan satın almanız gerekir. Belgelerde kurulum hakkında daha fazla bilgi edinebilirsiniz.
CloudLinux’ta sanal barındırma daha kararlı ve güvenlidir. Bu işletim sistemi, kullanıcıyı daha da izole eder ve kullanabileceği kaynakları sınırlar. Bu nedenle, hiçbir web sitesi diğerlerini yavaşlatamaz ve virüsler veya botlar sunucuya yayılamaz.
CloudLinux ile hosting sağlayıcıları, bazı müşterilerin yükle ilgili sorunları olması durumunda ekstra hükümler yapmak zorunda değildir, bu da sağlayıcıların bir sunucuda daha fazla web sitesini barındırabileceği anlamına gelir. Farklı tarifelerde farklı kısıtlamalar kullanarak, müşterilere satış odaklı hizmetler sunabilirsiniz.

Ispmanager Business
Ispmanager Lite, Pro, Host