Softaculous, web sitelerine popüler web script dosyalarını ve CMS’yi otomatik olarak yüklemek için kullanılabilecek bir kitaplıktır.

400’den fazla komut dosyası desteği

VDS/VPS ve özel sunucuya kurulum için çok sayıda script bulunmaktadır. Tüm bu scriptler, açıklamalar ve derecelendirmelerle birlikte ihtiyacınıza göre kategorize edilir.

Script güncellemeleri

Softaculous, web sitesine popüler web script ve CMS’nin yüklenmesine yardımcı olur. Modül aracılığıyla, web sitesi dosyalarının ve veritabanlarının yedek bir kopyası kaydedilerek script dosyaları hızlı bir şekilde güncellenebilir. Tüm bunlar, App Store ve Google Play’e benzer şekilde kullanıcı-dostu bir arayüzde uygulanmaktadır.
Küçük bir çevrimiçi mağaza dağıtmak için birkaç komut dosyası bağlamanız gerekir: CRM, e-ticaret web uygulaması, web analiz sistemi, forum, anket. Her birinin güncel sürümünü bulmanız, FTP ile sunucuya indirmeniz, veritabanlarını kurmanız ve yapılandırmanız gerekir. Softaculous bu süreci otomatikleştirerek diğer aktiviteler için zaman kazandırır.

Bir web sitesi neden web scriptine ihtiyaç duyar?

Web scriptler, basit bir web sayfasını hızlı bir şekilde tamamen işlevsel bir web sitesine dönüştürmenize yardımcı olur: bir çevrimiçi mağaza, bir sosyal ağ, bir forum, bir blog, bir müzik veya video portalı. Birden fazla görev için kod yazma veya bir web geliştiricisine ödeme yapma ihtiyacını ortadan kaldırırlar.

 

Bir web sitesi için script örnekleri

  • WordPress, Drupal, Joomla ve diğer CMS;
  • Galeri veya Piwigo resim galerisini bağlama;
  • E-ticaret uygulamalarının kurulumu. Örneğin, PrestaShop veya AbanteCart;
  • Bir forumu veya ilan panosunu MyBB veya Simple Machines Forum gibi komut dosyalarıyla bağlamak;
  • Dolphin ile kendi sosyal ağınızı, bir tanışma web sitenizi veya topluluğunuzu oluşturmak;
  • Müşteri ilişkilerini standartlaştırmak ve satış istatistikleri toplamak istiyorsanız, bir CRM kurun. Örneğin, YetiForce.
Bu ve diğer 420 scriptin Softaculous aracılığıyla bulunması, yüklenmesi ve yapılandırılması işlerinizi kolaylaştırır.
Ispmanager’ın ücretsiz deneme sürümünü yükleyin

Softaculous ile neler yapabilir?

Hızlı güncelleme
Softaculous’u kullanarak, yalnızca web uygulamalarını yüklerken değil, güncellerken de zaman kazandırırsınız. Web sitelerindeki güncellemeleri takip etmenize gerek yok; Softaculous güncelleme hakkında sizi bilgilendirecek ve yüklemeyi teklif edecektir. Kurulum sırasında, web sitesi dosyalarının ve veritabanlarının yedek bir kopyasını kaydedecektir.
Demo desteği
Softaculous’taki hemen hemen tüm ücretli web uygulamaları satın almadan önce test edilebilir. Beğendiğiniz scripti yükleyin ve ihtiyacınıza uygun olanı seçin.
Scriptlerin derecelendirmesi ve gözden geçirilmesi
Softaculous kütüphanesindeki tüm web uygulamalarının ayrıntılı bir açıklaması ve derecelendirmesi vardır. Web siteniz için bir script seçerken bunları kullanabilirsiniz. Derecelendirme, 5 milyon Softaculous kullanıcısının incelemelerine dayanmaktadır.
Esneklik
İndirilen script dosyalarını manuel olarak veya diğer otomatik yükleyicilerle birlikte Softaculous’a aktarabilirsiniz.
Softaculous iki versiyonda mevcuttur: Ücretsiz ve Premium. Ücretsiz sürüm deneme kullanımı için oluşturuldu ve sadece 59 script dosyası var. Uygulama arayüzünü ve kullanılabilirliğini değerlendirmenizi sağlar. Softaculous’un Premium lisansı, mevcut tüm script dosyalarını ve PHP komut dosyalarını içerir. Atlık 1 € alabilirsiniz.
Ispmanager’ın ücretsiz deneme sürümünü yükleyin

      FAQ

Ispmanager'daki yerel web script dosyaları deposu, temel kullanıcı ihtiyaçlarını karşılar, ancak birkaç script dosyası içerir. Softaculous kütüphanesi iki kat daha büyüktür ve çok çeşitli ihtiyaçları çözmeye yardımcı olur - Softaculous zaten tüm dünyada 5 milyon kullanıcı tarafından seçilmiştir. Bu uygulamayı da beğenebileceğinizi düşündük.
Script dosyalarını Softaculous'a aktarmak için Softaculous aramasında gerekli uygulamayı bulun ve açın. Uygulama sayfasında "İçe Aktar"a basın ve talimatları izleyin.
Softaculous'taki tüm uygulamalar sorunsuz bir şekilde yüklenmelidir. Çoğu durumda, kullanıcılar zaten kullanımda olan yanlış bir e-posta adresi veya veritabanı adı girdikleri için uyarı alırlar. Geçerli bir e-posta adresi veya başka bir dizin ve veritabanı adı girin. Sorun devam ederse, teknik desteğimizle iletişime geçin veya doğrudan geliştiriciyle iletişime geçebilirsiniz.

Softaculous aracılığıyla yüklenen bir uygulamayı güncellemek için sağ üst köşedeki menüye gidin ve "Tüm kurulumlar"ı seçin. Softaculous gerekli script dosyasının en son sürümünü aldıysa, iki mavi ok ile işaretleyecektir.

Ayrıntılar için okun üzerine gelin ve yenilemek için tıklayın. Bazen güncelleme çeşitli nedenlerle başarısız olur. Softaculous'un bir yedekleme aracı var, uygulamanızın bir kopyasını almak için kullanarak güncellemeyi deneyin.. Güncelleme başarısız olursa, uygulamayı geri yükleyebilir ve manuel olarak tekrar güncelleyebilirsiniz. Önemli: Güncellemeden dolayı oluşabilecek problemlerden kendinizin sorumlu olduğunu unutmayın.

Softaculous 11 dili destekler. Zamanı ve dili değiştirmek için sağ üst köşedeki menüyü açın ve Ayarları Düzenle sayfasına gidin. Gerekli saat dilimini ve/veya dili seçin ve "Ayarları Düzenle"ye basın.