Firewall

Ispmanager, grafiksel bir arayüzde iptables’ı yönetmek için yerleşik bir güvenlik duvarına sahiptir. Güvenlik duvarı, ağ bağlantılarını IP adresine ve ağ bağlantı noktasına göre filtreler. Sunucunun davetsiz misafirlerin erişiminden korunmasına yardımcı olacaktır. Örneğin, bir DDoS saldırısı sırasında seçilen bir IP adresi aralığından erişimi reddedebilirsiniz. Alternatif olarak, sunucunun güvenliğini artırmak için belirli IP adreslerinden tüm sunucuya veya bir dizi hizmete erişime izin verin
Güvenlik duvarı ispmanager panelinde kurulur – teknik desteğe başvurmanıza veya komut satırı üzerinden çalışmaya gerek yoktur.

 

Firewall configuration rules

Ispmanager’ın ücretsiz deneme sürümünü yükleyin

SSL sertifikaları

Ispmanager ile birkaç dakika içinde web sitenize bir SSL sertifikası yükleyebilirsiniz.
Let’s Encrypt’‘in ücretsiz SSL sertifikaları otomatik olarak yüklenir ve yenilenir. Bilgilendirici web siteleri için uygundurlar: şirket profili web siteleri ve bloglar.
Neden bir SSL sertifikasına ihtiyacımız var?
  • Tarayıcıların web sitelerinizi güvensiz olarak işaretlemesini önlemek için;
  • Güvenli bir şifreli HTTPS bağlantısı kullanmak için;
  • Arama motorlarında daha iyi sıralamak için – Google, SSL sertifikası olmayan web sitelerini pessimize eder.
SSL, güvenli veri aktarımı için bir protokoldür. Web sitesi ile kullanıcının bilgisayarı arasında değiş tokuş edilen verileri şifreler. Örneğin, bir müşteri bir çevrimiçi mağazadan alışveriş yaptığında, davetsiz misafirlerin ödeme verilerini ele geçirmesi daha zordur. Başarılı olsalar bile bilgi şifrelendiği için kullanılamaz.

 

Learn more about installing and issuing SSL certificates

DDoS saldırılarına karşı koruma

Web sitelerini DDoS saldırılarından korumak için ispmanager, proxy hizmetleri DDoS-Guard için entegrasyon modüllerine ve bir güvenlik duvarına sahiptir.
DDoS-Guard, HTTP(S)-sel koruması için ücretli bir hizmettir. Web sitesine gelen tüm istekleri sunucu ağı üzerinden iletir. Kötü amaçlı trafik otomatik olarak filtrelenir ve faydalı trafik iletilir. DDoS-GUARD’ın dünya çapında kendi düğüm sistemi vardır, bu nedenle herhangi bir saldırıyı hızlı bir şekilde tespit edebilir ve ele alabilir.

KernelCare ile otomatik çekirdek güncellemesi

Cloudlinux’tan KernelCare, çekirdek güvenlik açıklarına karşı koruma sağlar. Modül, her dört saatte bir çekirdek güncellemelerini kontrol eder ve bunları sunucuyu yeniden başlatmadan otomatik olarak yükler.
KernelCare, donanım sanallaştırmalı bir sunucuya kurulabilir (örn. KVM) ve özel bir sunucuda.

 

More about the KernelCare module