DNSmanager, alan adı sunucu yönetiminin otomasyonu için bir platformdur

Alan adı sunucularının, bölgelerin ve kaynak kayıtlarının merkezi yönetimi için evrensel bir çözüm deneyin. Tüm ana ve bağımlı DNS sunucularını tek bir merkezi web arayüzünden yapılandırın ve yönetin.

Home / BILLmanager

Alan adı sunucularının yönetimini otomatikleştirin

DNSmanager, aynı anda birincil DNS sunucusu (master) ve ikincil (slave) olarak işlev görebilen alan adı sunucusu (DNS server) yönetimi için bir kontrol panelidir.

DNSmanager ile neler yapılabilir:

 • Etki alanı bölgeleri, adlar ve kaynak kayıtları oluşturun;
 • IPv4/IPv6 bölgelerini yönetin;
 • DNSSEC teknolojisini kullanarak veri sahtekarlığına karşı koruma sağlar;
 • Faaliyetlerin bir günlüğünü tutun ve sorunları otomatik olarak tanımlayın;
 • IPmanager ve ISPmanager ile entegrasyonu yapılandırın.

DNSmanager 6’nın yeni sürümü DNSmanager 5 API ile tamamen uyumludur. Tek bir sunucu içinde hem de sunucular arasında geçiş araçlarına sahiptir. Panel, popüler Alma Linux 9 x64 (önerilir), CentOS 7 x64, Ubuntu 20.04 x64 işletim sistemlerine kurulabilir ve kararlı ve güvenilir çalışmayı garanti eden DBMS MySQL ile çalışır.

 

DNS yöneticisinin avantajları

IPv4 ve IPv6 desteği

DNSmanager, hem normal adlar hem de ters etki alanı bölgesi PTR kayıtları için hem IPv4 hem de IPv6 adreslerini yönetebilir.

Panel güvenlik özellikleri

Panele dört erişim düzeyi, kullanıcıları izole etmenize ve DNS verilerini görüntüleme ve düzenleme yeteneklerini sınırlamanıza olanak tanır. İki adımlı kimlik doğrulama, yetkisiz erişime karşı koruma sağlar.

Bölgelerin devri

Etki alanı bölgesinin bir bölümünün kontrolünü DNSmanager'a veya harici bir sunucuya aktarmak, web sitelerinin daha iyi kullanılabilirliğine olanak tanır.

DNSSEC koruması

Gelişmiş DNSSEC tabanlı DNS koruması, kimlik avı, önbellek zehirlenmesi ve diğer İnternet tehditlerini önler.

DNS yöneticisi nasıl çalışır

Panelin kullanıcı dostu arayüzü ve sayısız özellik hakkında ilk elden deneyim elde etmek için DNSmanager’dan ücretsiz deneme lisansı alın.

 

DNSmanager kullanım alanı:

Hosting sağlayıcıları

DNSmanager, kontrol panelleri ile otomatik olarak senkronize edilen DNS hosting hizmetlerini sağlamanıza olanak tanır. Panel hem son kullanıcılar hem de bayiler için uygundur. DNSmanager, birincil ve ikincil alan adı sunucusu olarak işlev görebilir. Kullanıcı rollerini esnek bir şekilde yapılandırın ve popüler ISPmanager hosting paneliyle entegre edin.

Veri merkezleri

DNSmanager ile paylaşılan hosting hizmetleri, sanal veya özel sunucuların yanı sıra dahili BT altyapısı ve özel bulut yönetimi için adları ve bölgeleri yönetebilirsiniz.

Neden DNSmanager'ı seçmelisiniz

18 yılı aşkın deneyime sahip güvenilir bir geliştirici

Deneyimlerimize dünya çapında binlerce şirket güveniyor. ISPsystem ekosisteminin bir dizi aracı ve yazılım ürünü, altyapıyı her düzeyde yönetmenize olanak tanır.

Profesyonel destek

Teknik desteğimiz hem Rusça hem de İngilizce konuşan ağ mühendisleri ve sistem yöneticilerinden oluşmaktadır.

ISPsystem ürünlerinin birleşik ekosistemi.

Yönetimi anında basitleştirmek ve BT sahipliğinin toplam maliyetini azaltmak için ISPsystem ekosisteminin araç ve yazılım ürünleri setini keşfedin.

Hazır entegrasyonlar

DNSmanager, IP adresi kullanımını yönetmek için popüler bir sistem olan IPmanager ve popüler bir web sitesi hosting kontrol paneli olan ISPmanager ile yerleşik entegrasyonlara sahiptir.

Müşterilerimiz 150 ülkeden binlerce şirkettir

Gerekli fiyatlandırma planını seçin

Gerekli süreyi belirtin

DNSmanager 6, barındırma sağlayıcıları ve veri merkezleri için tasarlanmış alan adı sunucusu (DNS) yönetiminin otomasyonu için bir kontrol panelidir.

 • Etki alanı bölgeleri, adlar ve kaynak kayıtları oluşturma.
 • IPv4/IPv6 bölgelerini yönetme.
 • Esnek rol sistemi ve iki adımlı kimlik doğrulama.
 • DNSSEC teknolojisini kullanarak veri sahtekarlığına karşı koruma.
 • Bir eylem günlüğünü tutar ve sorunların otomatik olarak tespiti.
 • IPmanager ve ISPmanager ile yerleşik entegrasyonlar.
 • DNSmanager 5 ile tam uyumlu.

€ 300 / Yıl

Herhangi bir sorunuz kaldı mı? Cevap vermekten memnuniyet duyarız!
Bir geri arama talep edin ve ürünler ve kullanım senaryoları hakkındaki soruları yanıtladığımızdan, demo yaptığımızdan ve yararlı materyalleri paylaştığımızdan emin olalım.